27
دی

بازسازی ویلای قدیمی چگونه است؟

بازسازی خانه

البته این یک اصل ثابت نیست و بنا به سلیقه سازنده امکان همه نوع تغییر در نقشه وپلان ویلای دوبلکس وجود دارد. فارغ از ابعاد زمین و متراژ ساختمان ویلا طراحی نمای یکی ویلای کوچک باغی ممکن است پیچیده تر از طراحی یک ویلای لوکس مدرن یا کلاسیک دوبلکس باشد. در صنعت ساختمان، بازسازی ساختمان به فرایند بهبود یا مدرن کردن یک ساختمان قدیمی، آسیبدیده یا غیر قابل استفاده اشاره دارد. استفاده از سنگ ریزهها در کنار آلاچیق میتواند فضای طبیعیتری به حیاط شما هدیه دهد. می تواند با استفاده از خدمات فضا سازی کوماس یک فضای سبز برای حیاط خود در بیاورید. زمانیکه مالک یک زمین تصمیم میگیرد یک یا چند واحد مسکونی یا تجاری در زمین خود بسازد اما پول کافی برای این کار ندارد، از قراردادهای مشارکت در ساخت استفاده میکند. ویلاهایی که چند سال از سن ساخت آنها گذشته است به مرمت و نوسازی و بازسازی نیاز دارند. مگر می­ شود پروژه­ایی که از قبل نقشه­ های اجرایی آن آماده و تحویل پیمانکار شده است نیاز به تغییر داشته باشد؟ این کار را با صدور یک نامه همراه با نقشه­ ی اجرایی به پیمانکار تحویل میدهد که در اصطلاح به آن کار جدید می­گویند. عده ای از کارشناسان بر این باور هستند که واژه مرمت را باید برای احیا بناهای هنری و تاریخی که در معرض تخریب قرار دارند به کار برد ، ولی واژه بازسازی را برای بناهایی با کاربرد های عمومی تر مانند ویلا نیز می توان به کار برد. واضح است که در پروسه تعمیرات ساختمان با توجه به اینکه ساختمان قدیمی یا نوساز است و یا بازسازی ساختمان تنها شامل بخش های در معرض دید و تجهیزات ساختمان است یا بخشهای اصلی و مرتبط به بنای ساختمان را نیز شامل می شود تفاوت های فاحشی وجود دارد و هر یک در طی مراحل بخصوصی انجام می پذیرند.

در ادامه به عنوان نمونه، فهرست فصول رشته ابنیه از رسته ساختمان و ساختمان صنعتی مشاهده میشود که شامل ۲۹ فصل به علاوه ۵ پیوست میباشد. هر رسته از فهرست بها از چندین رشته تشکیل شده است. اما اگر بخواهیم کمی دقیق بشویم سرنوشت هر پروژه به هزینه بالاسری آن وابسته است. نور پردازی در حیاط امری مهم است شما میتوانید با نورپردازی صحیح در شب، ارامشی خاص حیاط دنج خود ایجاد کنید. برای این کار شما به میزان معینی رنگ و یا کاغذ دیواری نیازمند هستید که با توجه به متراژ موجود در منزل شما باید با قیمت روز برآورد کنید هزینه چقدر خواهد شد. در قسمت مقدمهی فصول، آیتم­ هایی که بهصورت درصدی از بهای واحد یک ردیف تعیینشدهاند نیز به­ عنوان آیتم پایه تعریف می ­شوند. هر آیتم همانطور که از شکل زیر پیداست (به­ عنوان نمونه) از چهار قسمت شماره ردیف، شرح، واحد و بهای واحد تشکیلشده است. تعهد و هدف سایت چیدانه به نمایش گذاشتن جذابترین و خاصترین خانهها، کافهها، رستورانها و همهی فضاهای دیدنی ایران و دنیا در هر سبک و اندازهای است. در این صورت پیمانکار موظف است بهای واحد کار جدید را با آنالیز بها به دست آورد و چنانچه مورد تائید مشاور و کارفرما بود به ­عنوان آیتم قیمت جدید (جدای از آیتم پایه و ستارهدار) در اسناد پیمان بیاورد. در این مرحله ویلای شما با توجه به نیاز ها و بودجه مورد نظرتان طراحی شده و به صورت انیمیشن و تصاویر سه بعدی به شما ارائه میشود تا قبل از شروع بازسازی کاملا طراحی ویلای خود را مشاهده کنید.

در نگاه اول ، ممکن است فکر کنید هرچه ویلا قدیمی تر باشد ، به تعمیرات بیشتری نیز نیاز دارد. لازم به ذکر است که برای درک بهتر فهرستبها، در مقالات آینده نحوهی متره و برآورد ساختمان آیتمهای مختلف در پروژههای عمرانی به کمک فهرستبها کاملاً آموزش داده خواهد شد که در صورت نیاز میتوانید به آنها مراجعه نمایید. این ضریب در کجا مورد استفاده قرار می­گیرد؟ بنابراین باید برای واقعی­تر نمودن این ضریب تمهیداتی جدی در نظر گرفته شود تا ضرر کمتری دامن پیمانکار یا کارفرما را بگیرد. از آنجایی که ممکن است ویلا پیش ساخته شده، کیفیت مطلوب را نداشته و نما و نقشه آن با سلایق شما متناسب نباشد، بنابراین شرکت ها و تیم های بسیار حرفه ای و کار بلد اقدام به ساخت و طراحی ویلای مدرن و لاکچری و لوکس، یا ویلای کلاسیک مطابق با سلیقه و علاقه شما کرده; و تمام اصول طراحی ویلا و ساخت ویلا را برای داشتن یک ویلای امن، شیک و جذاب، رعایت می کنند. این خانه ها متراژ پایینی دارند و طراحی بد نقشه و چیدمان نامناسب ، استفاده از دیوارهای آجری و گچی به منظور جداسازی اتاق ها می تواند، خانه را کوچک تر و خفه تر نشان دهد. قبل از قالب گیری ، قالب ها چرب می شوند تا بتن به قالب نچسبد.

در این قسمت از فهرستبها، قبل از هر فصل، توضیحاتی در مورد برخی از آیتم ­ها برای شفافسازی و درک بهتر آن­ها و چگونگی انجام کارها داده شده است. برای اطلاع از قیمت و هزینه بازسازی ویلا در گرگان و استان گلستان کافیست با گروه بازسازی ساختمان گرگان تماس حاصل نمایید. به دو رقم آخر (سمت راست) شماره یا آدرس ردیف آیتم، به دو رقم وسط گروه آیتم و به دو رقم اول (سمت چپ) شماره فصل موردنظر گفته می­شود. اما اگر با یک مترور حرفه ­ای و باتجربه روبرو باشیم چون به مقدمه فصل تسلط دارد قبل از هر چیز به سراغ بند ۸ از مقدمه فصل سوم فهرستبهای ۱۳۹۸ خواهد رفت. به این معنا که هر آیتم با یک عدد ششرقمی شناخته می­ شود. بازسازی ساختمان گرگان دکوروز با چندین سال سابقه و با کادری مجرب در بازسازی آپارتمان ، ویلا و ساختمان در گرگان مشغول به فعالیت است. برای بازسازی ویلا در کرج بهتر است از مصالح مقاومی و تا حدی ضد آبی استفاده شود تا در مقابل رطوبت و بارندگی مقاومت لازم را داشته باشد. همانطور که از اسم آن مشخص است منظور از مصالح پایکار مصالحی است که برای اجرای پیمان موردنیاز بوده و باید پایکار باشد تا در انجام پروژه استفاده شود. همه این هزینه ها با ضرب یک ضریب به اسم ضریب بالاسری در قیمت نهایی پروژه، جبران می ­شوند. این ضریب در واقع در قیمت نهایی و خالص پروژه ضرب می­ شود تا سختی کار در طبقات بالاتر یا پایین­تر از طبقات معیار را جبران کند. طرح های مدرن و زیبایی که امروزه توسط معماران ارائه می شود، شما را ترغیب می کند، که با انجام این گونه طراحی ها در ویلا خود تجربه جدیدی داشته باشید.

بازسازی خانه در تهران