27
دی

چگونه بازسازی خانه ویلایی قدیمی را شروع کنیم ؟

بازسازی خانه

اگرچه هیچ طبقه بندی جداگانه ای در قوانین ساختمان برای این دو اتاق وجود ندارد، اما اندازه استاندارد که توسط معماران توصیه می شود از حداقل ۴.۲ متر در ۴.۸ متر تا حداکثر ۵.۴ متر در ۷.۲ متر متغیر است. برای اتاق های غذاخوری، اندازه توصیه شده بین ۳.۶ متر در ۴.۲ متر و ۴.۲ متر در ۴.۸ متر است. ارتفاع ایده آل پیشخوان بین ۸۵ تا ۹۳ سانتی متر است. آجر یکی از پرکاربرد ترین متریال ها طراحی نما است. هنگام انتخاب متریال برای طراحی نما باید در درجه ی اول دوام و زیبایی متریال و در درجه ی بعدی وزن آنها را باید در نظر گرفت. اقدامات مربوط به ضافه کردن یا جابجایی دیوارها در این مرحله صورت میگیرد. مبلمان نیز باید در چیدمان گنجانده شود تا تصور بهتری از میزان فضای موجود در اتاق برای جابجایی آسان داشته باشد. یکی از مهمترین نکات در طراحی نما توجه به نوع متریال ها و سبک نمای ساختمان است. امروزه استفاده از مصالح نوینی از قبیل ترموود، کامپوزیت، گاما استون و سوییس پرل در طراحی نما گسترش پیدا کرده است. با کاربرد اجر میتوان رنگ و بویی از گذشته را در نمای ساختمان منعکس کرد. اکنون زمان تصمیم گیری در مورد طراحی باز است که آشپزخانه را با اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری ادغام می کند یا خیر. حتی اگر در شهرهای دیگری باشد. اگر به فکر نوسازی ویلای قدیمیتان هستید، بسیاری از شرکت های طراحی و بازسازی کننده، می توانند به شما در این راستا مشاوره دهند.

پاسخ دقیق این موضوع که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد با توجه به ابعاد هر پروژه ای و میزان بازسازی مورد نیاز آن متفاوت است که متخصصین ما میتوانند در دفتر معماری ایماژ در این رابطه مشاوره مورد نیاز را به شما بدهند. هنگام بازسازی راهروها و راهروهای داخل ویلا در مقایسه با اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن، فضاهای کاربردی محسوب نمی شوند. کاغذهای دیواری شیک و مناسبی با طرح های متنوع برای بازسازی ساختمان وجود دارند که شما می توانید آنها را در طرح ها و سبک های متنوع مورد استفاده قرار دهید. در این مرحله از بازسازی ویلا و آپارتمان ممکن است نیاز به تخریب کلی بنا نباشد و با توجه به نیاز بنا و زیر نظر متخصص تنها قسمت هایی از ویلا تخریب شود. برای کابینت های بدون پیشخوان، بسته به ارتفاع آشپزخانه، می توان آنها را حدود ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر بالای پیشخوان نصب کرد تا اطمینان حاصل شود که هنگام شستن ظروف، سرها به زیر کابینت ها برخورد نکنند. علاوه بر طراحی چیدمان متناسب با سبک زندگی خانواده، اطمینان از دسترسی، تهویه و نور طبیعی داخل خانه از جمله کارهایی است که هنگام ساخت خانه باید انجام دهید. برای اینکه ویلا دنج و دلپذیر باشد، ضروری است که هر اتاق بزرگ، روشن و دارای تهویه مناسب باشد.

مشخصا هرچه تغییرات در فرآیند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، هزینه بازسازی ساختمان و آپارتمان افزایش خواهد یافت. این کار علاوه بر بهینه سازی در مصرف انرژی، از ورود الودگی و صدا به داخل ویلا جلوگیری کرد. استفاده بهینه از فضای محدود و البته راحت بودن و دسترسی آسان به همه چیز، موضوعی است که در بازسازی باید به آن توجه کرد. اگر بازسازی محدود به آشپزخانه و بازسازی کابینت های آن باشد مطمئنا هزینه بسیار کمتری خواهد داشت، همچنین در ویلاهای قدیمی که تاسیسات قدیمی دارند بهتر است که یک بازسازی کلی تاسیسات انجام شود. طراحی آشپزخانه اغلب یکی از معضلات اصلی در روند ساخت خانه است. ۴. توجه به نگهداری گیاهان طبیعی در طراحی و بازسازی فضای خانه های ویلایی اهمیت ویژ ای دارد. مثلا طبق قوانین ساختمان، اندازه آشپزخانه به اندازه زمینی که خانه در آن ساخته شده است بستگی دارد. اما در زمینه بازسازی نمای ویلا، همه چیز بستگی به طرح اولیه و ساختمان ویلای مورد نظر دارد. بعد از این مرحله کف سازی ویلا که شامل نصب سرامیک ، سنگ ، یا لمینت و یا پارکت که نوع مصالح استفاده شده در کف ویلا بستگی به سلیقه کارفرما دارد. لازم به ذکر است که در قراردادی که با پیمانکار بستهاید حتماً بازه زمانی به منظور امتحان مصالح و به ویژه تأسیسات مکانیکی و الکتریکی نصب شده در نظر بگیرید. در آخرین مرحله ساخت ، مجری ذی صلاح نقشه های آسفالت یا ساخت را متناسب با ساخت آماده می کند. از جمله ویژگی هایی که هنگام ساخت یک خانه جدید باید در نظر گرفت، چیدمان آشپزخانه و همچنین لوازم مختلف آن است. اما مورد مهمی هم که وجود دارد استفاده از رنگ های گرم یا المان هایی مانند چوب میباشد که حس زنده بودن و گرما را به محیط خانه منتقل میکند.

یکی از موارد حیاتی که در ساخت خانه نباید فراموش کرد، تصمیم گیری در مورد چیدمان هر اتاق بر اساس سبک زندگی خانواده است. این فرمها به دلیل داشتن زوایای قائمه بیشترین فضا را در چیدمان به طراح می دهد. قبل شروع اعمال تغییرات اصلی، لازم به تقویت سازه و مستحکم نمودن بدنه ی اصلی ساختمان است. اولین مرحله در بازسازی ویلا بازدید مهندس سازه و مهندس تاسیسات است. در نظر داشته باشید که ساختمان و محوطه، مکمل یکدیگر هستند بنابراین سبک طراحی آنها نباید با هم متفاوت باشد چرا که این تفاوت به لحاظ زیبایی شناسی دید بصری نامطلوبی را ایجاد می کند. بازسازی ویلا و به صورت کلی بازسازی بناهایی خصوصی و با کاربری مسکونی مانند بازسازی خانه و بازسازی آپارتمان برای قرن ها یک امر رایج بوده است اما فقط درمورد بناهای تاریخی یا مهم اما اخیرا بازسازی مسکونی تقاضای فراوانی پیدا کرده و امروزه شرکت های بزرگی خدمات مربوط به بازسازی مسکونی و بازسازی منزل و آپارتمان را ارائه می کنند. اگر کارهای ما برایتان جالب است، طرفدار دکوراسیون داخلی و بازسازی مسکونی هستید و یا به دنبال یک شرکت بازسازی باتجربه با قیمتی مقرون به صرفه برای انجام بازسازی ویلا و بازسازی آپارتمان یا موارد دیگر هستید، جای درستی آمده اید! گروه بازسازی و پیمانکاری ساختمان کرج البرز در زمینه طراحی داخلی همچنین بازسازی ساختمان توانسته است تا پروژه هایی را با موفقیت و رضایت مشتریان خود به پایان رساند. برای سهولت آگاهی صاحبان خانه از موارد مختلفی که باید در نظر گرفته شوند، این نکات ساخت خانه را گردآوری کرده ایم که شامل اندازه گیری های توصیه شده برای اتاق های مختلف خانه است. از مهم ترین نکات در رابطه با چیدمان دکوراسیون داخلی می توان به ایجاد فضای عبوری کافی اشاره کرد؛ نحوه ی قرار دهی مبلمان نباید به شکلی باشد که عبور را دشوار کند.

بازسازی خانه در تهران