بازسازی ویلا

bazsazikaraj      +989123797699      +989124671933@

بازسازی خانه

 بازسازی ویلا

در بسیاری از نقاط جهان داشتن خانه دوم در محیطی به دور از شلوغی شهر های بزرگ مرسوم است و گاها مردم به مناطقی می روند که دارای طبیعتی خاص و آب و هوای متفاوت با اقلیم و منطقه زندگی آنها داشته باشد،
هم چنین محیطی که بتوان درآنجا آرامش داشته و تجربه محیطی خاص را بدست آورد.در ایران نیز در بسیاری از نقاط ساخت و بازسازی خانه های ویلایی رونق بسیار دارد؛مثلا در اطراف تهران مناطقی چون کردان ،کرج،منطقه لواسانات،دماوند و…بیشترین خانه های ویلایی ساخته و یا نوسازی می شوند.
خانه های ویلایی قدیمی معمولا همخوانی بیشتری با اقلیم منطقه و هم چنین معماری بومی تری دارند؛مثلا خانه های ویلایی شمال ،چوب و معماری برون گرای منطقه خود را دارند و درصورت یک بازسازی مناسب مکان مناسبی برای گذران اوقات خوب و خوش خواهد بود.بازسازی ویلا شامل چند مرحله میباشد که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

مراحل بازسازی ویلا:

بازسازی خانه ویلایی قدیمی در کدام قسمت ها صورت میگیرد؟!این امر معمولا در بخش های زیر انجام می شود :
۱-تغییر و بازسازی نمای ویلا،که در ویلاهای بومی شامل ترمیم و یا تعویض بخش هایی از متریال نما می شوند.
۲-طراحی و یا تغییر دکوراسیون داخلی ویلا ،تغییر معماری و احیای فضاهای داخلی جهت بهره برداری بیشتر.

عوامل تاثیر گذار در بازسازی ویلا فرسوده:

قدمت ویلا:

هرچه ویلا قدمت کمتری داشته باشد بازسازی آن راحت تر خواهد بود ولی با افزایش سن و قدمت ویلا بازسازی بیشتر و سخت تر خواهد شد؛ چرا که بنای ویلا در بسیاری از قسمت ها دچار فرسودگی شده است.

نوع ساخت ویلا (سازه و تاسیسات ویلا):

بهتر است این مورد را با یک مثال توضیح دهیم؛وقتی ویلا با یک سازه بنایی ساخته شده باشد،به راحتی نمی توان دیوار ها را تخریب و معماری داخلی را تغییر داد مگر به کمک شرکت های با تجربه و افراد فنی و متخصص در امر سازه ساختمان.

سبک معماری ویلا:

در بازسازی ویلا برای مثال،ویلای سبک مدرن را تبدیل به ویلای کلاسیک می کنیم و یا برعکس.در این پروسه باید مسائل زیبایی شناسی رعایت شود.

محوطه ویلا:

محوطه ویلا بخش مهمی از ویلاست که به اندازه خود بنا و ساختمان ویلا اهمیت دارد .محوطه،جدای از متراژ و مساحت کم یا زیاد،باید دارای اصول طراحی باشد چون در واقع بستر اصلی ویلاست که ویلا در آن قرار گرفته و باید با طراحی آن همخوانی داشته باشد .سبک بازسازی با محوطه ویلا نباید متفاوت باشند و از نظر زیبایی شناسی و دید بصری مکمل یکدیگر باشند.

مراحل بازسازی ویلا کلنگی:

بازسازی ویلا باید در یک سبک مشخص پیش رود؛بطور معمول در ابتد باید بازدید و کارشناسی تخصصی از ویلا صورت گرفته و سپس اقدامات اولیه جهت بازسازی ویلا صورت پذیرد؛باید به برنامه فیزیکی،کاربردی،خواسته های کارفرما و ارتقا کیفیت زیرساخت و هم چنین به امر زیباسازی  ویلا و هماهنگی آن با محوطه توجه کرد.

هزینه بازسازی ویلا ایرانی:

هزینه بازسازی ویلا بستگی به حجم تغییرات دارد.مثلا اگر پروژه فقط در حد تغییر نماست و یا زیر ساخت ها و تاسیسات ساختمان به دلیل فرسود

گی یا کارکرد قدیمی و مصرف بالای انرژی ،تغییر و تعمیر لازم دارد؟ولی یک بازسازی کلی برای یک ویلای ۲۰۰ متری حداقل ۴۰ میلیون تومان هزینه لازم دارد.
بهترین راه براورد هزینه بازسازی ویلا ؟
اگر حجم تغییرات کم است مثلا بازسازی شامل تغییر کوچک فضاهای داخلی و یا تغییر قسمتی از متریال نما می باشد؛بعداز بازدید،کارشناسان با دریافت توضیحات کامل کار فرما می توانند هزینه عملیات بازسازی را مشخص کنند.
اما اگر حجم بازسازی و میزان تغییرات زیاد است بهترین راه این است که در ابتدای امر طراحی داخلی ،طراحی نما،طراحی تاسیسات صورت بگیرد سپس بعداز تایید کار فرما و هماهنگ شدن طراحی با بودجه کار فرما ،متره و برآورد آن صورت گیرد این تنها و بهترین راه برای برآورد هزینه بازسازی ویلاست و می توان براساس آن مدیریت هزینه را به خوبی انجام داد.

بازسازی خانه در تهران

مشاوره آنلاین